Terwijl Indonesië vecht tegen de teruggekeerde Nederlandse overheersers, krijgt de voormalige Indonesische vrijheidsstrijder Isa de opdracht een hoge Nederlandse official te vermoorden.

 

 

In de schaduw van de onafhankelijkheid groeien de spanningen, niet alleen op het slachtveld, ook bij hem thuis. Ook bij zijn vrouw Fatimah en zijn roekeloze medestrijder Hazil. Zij moeten hun eigen keuzes maken.

 

Stills uit Djakarta 1946

Stills uit Perang Kota of Djakarta 1946

 

Gebaseerd op de novelle Jalan Tak Ada Ujung uit 1952 van de Indonesische schrijver Mochtar Lubis. De novelle is in het Engels vertaald als A Road with No End.

 

mochtar lubis en kaft boekdjalan tak ada udjung

Mochtar Lubis met Djalan Tak Ada Udjung

 

Mouly Surya’s vijfde speelfilm geeft een zeer gedetailleerd beeld van het kolonialistische Djakarta in al zijn verleidelijke en wrede facetten, ondersteund door spannende actiescènes en uitstekende hoofdrollen.

De Indonesische titel is Perang Kota en de Engelse titel Djakarta 1946.

 

Still Djakarta 1946

Hoofdpersonen in Perang Kota of Djakarta 1946

 

De film onderzoekt tijdloze menselijke gevoelens in een historische tijdloze setting en schetst zo een beeld en een land die snakken naar autonomie en vrijheid.

 

De Djakarta 1946 film is op 18 april 2025 om 20.00 uur bij Gigant filmtheater Apeldoorn. Kaarten bestellen doe je hier

 

 

Indisch koken (KIEN)
Stichting Erfgoedplatform Apeldoorn
Social media
Facebook
Twitter
LinkedIn